Załóż bloga   Zaloguj sięAutobana

12 Mar, 2018

Aktualny stan rynku samochodowego

Kategoria główna — Autor autobana @ 19:25

Dla niektórych osób jakikolwiek pojazd to po prostu pospolite narzędzie pracy, dla pozostałych ludzi wyłącznie środek transportu, w końcu są i tacy ludzie, dla których pojazd jest celem samym w sobie, czymś czym chcą się odróżnić od innych bądź też podbudować własne ego. Czego by jednakże nie opowiadać to pomimo wszystko dla wielu osób życie bez auta byłoby ogromnie skomplikowane gdyż z jego asystą potrafią dostać się tam gdzie pragną, przyjechać do roboty albo zarabiać na nim.

Rynek motoryzacyjny przystosowuje się bez przerwy do nowych okoliczności. Wypuszczane są coraz to nowsze projekty aut, w dodatku znacznie częściej aniżeli miało to miejsce przedtem. Z jednej strony motorem takiego stanu rzeczy jest nakładanie coraz to kolejnych normalizacji obowiązujących wytwórców samochodów, które potrzebują zrealizować żeby sprzedawać nowsze auta. Z drugiej strony, mimo tego iż na rynku utrzymali się już tylko najpotężniejsi producenci pojazdów to coraz wyraźniejszą udrękę niesie im zaangażowanie ludzi oferowanymi przez nich samochodami. To jest plon tego, iż funkcjonujemy w społeczeństwie informacyjnym, zewsząd zalewa nas spiętrzenie wiadomości, natomiast nasz mózg nie sprosta zaabsorbowaniu ich sobie na dłuższy okres czasu. W podobnych sytuacjach przedstawienie następnego wariantu pojazdu jest trikiem na pojawienie się w świadomości konsumentów.

Chociaż przeważająca część ludzi aspiruje do tego żeby dysponować nowym samochodem, bezpośrednio z salonu, jaki jest postępowy i estetyczny, to nadal dla większości ludzi nie ma innej opcji niż kupowanie wozu z drugiej ręki (więcej na ten temat). Nowiusieńkie modele są coraz to kosztowniejsze (co również jest pochodną faktu, iż dopełnienie całości wytycznych przyciąga za sobą wzrost wartości nowiutkiego pojazdu, wobec czego typowy śmiertelnik, jaki bytuje za mniej niźli przeciętna krajowa musi usatysfakcjonować się zakupem samochodu z drugiej ręki. Są to wszelako auta coraz to nowocześniejsze, zwykle przywożone z zagranicy. Przeważającą część aut starszych ląduje dalej na wschodzie. Potrzebuje minąć jeszcze dużo czasu dopóki staniemy się bogatszym krajem, a nasi ziomkowie będą potrafili pozwalać sobie na nabycie obszerniejszej liczby nowoczesnych pojazdów, czego na pewno nie przeobrażą jakiekolwiek przeszkody w sprzedaży używanych aut jakie zapoczątkowują następne rządy.

 


komentarze

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki