Załóż bloga   Zaloguj sięAutobana

22 Lis, 2016

Rynkowa oferta samochodów dostawczych

Kategoria główna — Autor autobana @ 09:11

Intensywność zmian w sektorze pojazdów użytkowych, a przede wszystkim samochodów dostawczych nie manifestuje tak wielkiego horyzontu zmian jak dzieje się to w innych sferach motoryzacji, głównie sprofilowanych dla klienta indywidualnego. Intensywność wdrażania nowszych projektów pojazdów dostawczych jest relatywnie uboga w zderzeniu z samochodami osobowymi, co wiąże się z innego standardu powodami którymi orientują się użytkownicy dostawczaków.

Znacznie skromniejsza jest jednocześnie konkurencja pomiędzy producentami samochodów dostawczych, na niniejszym rynku mamy właściwie do czynienia z kilkoma fabrykantami, jacy zresztą częstokroć współpracują między sobą. Nie jest to rynek tak brutalny, który wymusza nieustające włączanie nowości by pozyskać nabywcę. Właściwie na ulicach odnotowujemy zaledwie kilka renomowanych marek takich jak Mercedes, Peugeot bądź Iveco, okazyjnie ledwo przewijają się pojazdy bardziej dla nas egzotycznych wytwórców. Nawet pośród tego rodzaju pierwszorzędnych marek problematycznie dojrzeć poważniejszy przekrój modeli, ponieważ z zasady sprzedawane są pojazdy maksymalnie paru modeli, za to w obfitych odmianach zaadaptowanych do wymagań symptomatycznych odbiorców tych wozów.

Ciężko się temu dziwić ponieważ wóz dostawczy jest nabywany do służby i nie zmienia się go z impulsu grymasu posiadacza tak notorycznie jak auto osobowe przez co nie ma pretekstu aby rozpowszechniać na rynku nowych projektów w nieodległych rozstawach czasu. Używane są sprawdzone rozwiązania, aczkolwiek ciężko zaprzeczyć faktowi, iż w niniejszym segmencie aut nie plasuje się wszelkich modernizacji. Sukcesywne wersje uzyskują również nowszy wygląd, który wbrew wszystkiemu ma dla klientów mierniejsze przesłanie aniżeli cena oraz wydatki na użytkowanie samochodu.


komentarze

RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki